Cesta za lepším životem

15. may 2013 at 19:09 | Nickie |  Somewhere in Neverland
Při prohrabávání starých složek v počítači jsem s překvapením objevila tuhle povídku, dost stará, kdysi snad na téma týdne…

Příběh vypráví o 15 leté dívce jménem Alice. Její život byl poměrně šťastný do doby, než přešla na střední školu. Musela na internát, pryč z města od svého kluka a svých skvělých přátel ze základky. A tím to všechno začalo. Nové studijní návyky zavinily, že se její skvělý pospěch pomalu začal měnit na nedostatečný. Kvůli tomu přišly problémy s rodiči. Ač se snažila, jak mohla, ve škole se nezlepšila, učitelé na ní měli spadeno. Nátlaky rodičů a šikanujících spolužáků se nedaly vydržet, proto měla Alice často zjizvené ruce i nohy. S nikým se nebavila, neustále se uzavírala sama do sebe a nikdo ji neuměl pomoci. Každý večer se modlila, aby se zítra probudila a zjistila, že všechno byl jen zlý sen. Nic ale nevzdávala, za každým pádem se zvedla a šla dál, jelikož byl její přítel jediné, pro co ještě žila. Rozhodla se, že začne s tancováním, aby neměla tolik času na přemýšlení o svých trápeních. Tréningy měla každý víkend večer. Jednu sobotu, když se vracela na kolej, zahlédla jakousi uličku, tajemnou a na první pohled nebezpečnou.


Přišla k ní. Ovšem než se tou záhadnou cestou vydala, přečetla si ceduli, na které stálo: "Velice nevhodný terén, vstup na vlastní nebezpečí" U toho byl červenou fixou připsaný text "Cesta za lepším životem". I přes toto varování Alice neváhala ani minutu a šla dál. Přešla silnici a ocitla se v lese.
Vypadalo to tu klidně a tiše. Alice zde přišla na jiné myšlenky. Hodně se jí tam líbilo. Byl to tedy opravdu nebezpečný les, ale ten pocit štěstí, který prožívala, za to stál. Šla dál a dál, zapomněla na všechno, jenom si užívala krásy přírody. Vnímala pouze houkající sovy a šumění stromů. Pořád postupovala, až došla ke skále. Sedla si na úplný kraj, dívala se dolů a přemýšlela. To krásné ticho vyrušil její mobil. Přišla jí zpráva od nejlepší kamarádky. "Ali, mám tě hrozně ráda, vím, že to máš teď těžké, ale musím ti to říct. Martin tě včera večer podvedl." Když si sms přečetla, úplně se zhroutila. On byl totiž poslední, komu věřila, díky kterému to všechno ještě zvládala. Slzy jí zaplavily obličej. "Má ještě vůbec cenu žít? Tohle přece nikdy nemůže dopadnout dobře! Čím jsem si to sakra zasloužila?" Telefon, který držela v ruce, vší silou odhodila. Ve vzteku se sebrala a šla pryč. Po pár metrech se otočila, rozběhla a skočila dolů.

Dopadla a očima jí proběhla tma. Přivítaly ji velké dveře, které tak úžasně zářily. Dveře do nebes. Krásnější pocit nikdy nezažila. Od tohoto okamžiku začal její nový život. Začal její lepší život.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Evellin Evellin | Web | 15. may 2013 at 19:22 | React

Tak trochu deprimujúce... :S Ale je to suprové, také na zamyslenie. :D  :)

2 Lee. Lee. | Web | 15. may 2013 at 20:45 | React

Páni. Je to. Úžasně úžasné. No vážně. Je to tak přesné, vystihující. A možná jsem divná, ale vážně mám ráda takovéhle příběhy, poslední hodiny před smrtí. Sama jsem teď jednu takovou povídku napsala. Ale teda, musím říct, ta moje je o 99,9% horší, než ta tvoje. Moje je obyčejná. Že jo, život nemá cenu, z koupelny žiletku a konec. ale to tvoje. Má to nápad, originalitu a podstatu. Tu hlavní podstatu. Nejdřív jsem si myslala, že to bude o tom tančení, ale potom. Se to zvrtlo. No prostě wow. Super. Vážně.

Za svoje blogování. Né. Od svých 5 let, co čtu jsem přečetla asi 300 knížek (beze srandy) a co bloguji, jsem přečetla snad 100 povídek. A věř , že tahle je jedna z těch úplně nejlepších. No fakt ;). Hrozně hezky se mi to četlo, nad ničím jsem nepřemýšlela, jenom oči letěli po řádcích. A to jsem na čtení náročná, máloco se mi líbí. Jednou z tebe něco bude. Věř mi :).

3 Rainne Leight Rainne Leight | Web | 6. june 2013 at 20:46 | React

Hodně dobrý příběh. Na začátku jsem si říkala, co se z toho může vyklubat. I přesto, že je to trošku mrazivé, nápad to určitě má :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement